
Vi lever i en Magisk Tid, den mest Fantastiska Tidsålder någonsin på Planeten Jorden. Moder Jord kommer att Återfödas till sin fulla Prakt, Hennes Himmelska själv.
Vi människor har nu en möjlighet, att komma vidare och nå Upplysning. Och när Du uppnår Upplyst tillstånd kommer alla bitar att falla på plats och Du lever Då endast utifrån Hjärtat.
Mänskligheten är på väg att ta ett språng uppåt i sin Medvetandeutveckling, och det gäller även Moder Jord. Vi skapar nu en Annorlunda Värld, en ny värld, ett Paradis som bygger på Samarbete, Empati, Kärlek, Tillit, Kreativitet, Frihet och Generositet.
Vi aktiverar Vår inre Låga, får den att Expandera och river alla murar som Vi går och bär på. Vi Frigör Oss från begränsningar och rädslor, från de negativa tankarna. Vi frigör oss från alla ”det går inte, Jag kan inte”. Vi tar steget från konkurrens till Samarbete och det blir naturligt att Älska och Hjälpa varandra. Vi väljer Samarbete, Kärlek och Överflöd framför konflikt och brist tänkande.
Tillsammans Skapar Vi Överflöd till Allt och Alla! Det är detta som det här Kvantsprånget
till 5:e dimensionen tillsammans med Jorden handlar om.
Skiftet har redan påbörjats. Polerna rör sig redan och stora mängder energier kommer in över Jorden och det går att både Känna och Se när de är på ingående. Vi människor har möjlighen att följa Moder Jords Upplysning/Transformation/Skifte tillsammans med Henne.